Reklama
Reklama

Publiczne Przedszkole Mała Biedronka - 0zł do końca grudnia

Taką decyzję podjął prowadzący przedszkole Ogólnopolski Operator Oświaty wychodząc naprzeciw trudnej sytuacji finansowej niektórych rodziców. Będzie to wsparciem w trudnym dla wszystkich czasie. Ofertą zostaną objęte dzieci uczęszczające już do placówki a także te, które rozpoczną naukę w przedszkolu od września.

Nie jest to jednak koniec dobrych wiadomości. Placówka od samego początku swej działalności stawiała na jakość kształcenia i cały czas dąży do polepszenia oferty edukacyjnej.

Dzieci w okresie przedszkolnym są prawdziwymi badaczami przyrody i stosunkowo łatwo wzbudzić w nich zaciekawienie otaczającym środowiskiem naturalnym. Ważne jest, aby w tym okresie miały bezpośredni kontakt z przyrodą. Dziecko powinno oglądać, szukać, zbierać, porządkować, porównywać, mierzyć, liczyć, obserwować, eksperymentować. To, czy uda się w dziecku wzbudzić zainteresowanie światem przyrody, zależy w dużym stopniu od nauczyciela - od jego osobowości, wiedzy, sposobów oddziaływania dydaktyczno-wychowawczego, a przede wszystkim od jego postawy i osobistego stosunku do przyrody. Wszechstronny rozwój kadry to priorytet tej placówki. Poza licznymi szkoleniami dla kadry nauczycielskiej, rozpoczęto również współpracę z jednym z przedszkoli w Szwecji. Kadra nauczycielska Przedszkola Mała Biedronka będzie miała okazję przyjrzeć się jak wygląda edukacja w Skandynawii oparta na kontakcie z naturą. Wymiana doświadczeń i nowe rozwiązania edukacyjne bez wątpienia wzbogacą placówkę i ugruntują jej pozycje wśród innych poznańskich przedszkoli. Efektem finalnym będzie ogród sensoryczny, który powstanie w najbliższej okolicy przedszkola. Wychowanie w zgodzie z naturą jest jednym z głównych celów przyświecającym tej placówce. Dużą wagę przywiązujemy do wieloaspektowego dbania o środowisko. Współpraca z placówką w Szwecji to tylko początek - jak mówi Pani Julia Bock, dyrektor Małej Biedronki. Zamierzamy nawiązać współpracę z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu. Dzięki organizowaniu cyklicznych spotkań z pszczelarzami oraz entomologami dzieci zrozumieją, że są częścią większej całości i że nasze wybory mają wpływ na to, w jakim świecie żyjemy - dodaje Pani dyrektor.

Od momentu powstania placówki w codziennej pracy z dziećmi wdrażane są elementy Planu Daltońskiego, opartego na trzech filarach: samodzielność, odpowiedzialność oraz współpraca. Dzięki wykorzystaniu elementów tej metody przedszkolaki uczą się właściwych postaw społecznych i moralnych są bardziej świadome konsekwencji swoich czynów oraz kształtują w sobie poczucie odpowiedzialności.

Integralną częścią wizji działań wychowawczo-dydaktycznych przedszkola jest nowoczesne wyposażenie placówki. Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej sale zostały wyposażone min. w tablice interaktywne, nowoczesne zabawki edukacyjne, meble. Zadbano również o właściwy rozwój psychofizyczny. Realizowane są zajęcia z rytmiki, gimnastyki a także zapewniono dzieciom wparcie logopedy i psychologa.

Przeprowadzane działania dydaktyczno-wychowawcze udostępniane są na stronie internetowej przedszkola oraz na Facbooku tak, aby rodzice mieli do nich nieograniczony dostęp. Tak bogata oferta i prężny zespół czekają na przedszkolaki w wieku 2,5 - 6 lat w Publicznym Przedszkolu Mała Biedronka w Poznaniu. Zapraszamy do kontaktu który możliwy jest pod numerem telefonu 513 067 579 oraz e-mailowo malabiedronka@operator.edu.pl.

https://malabiedronka-poznan.operator.edu.pl/
https://www.facebook.com/PrzedszkoleMalaBiedronka195/

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Intensywne opady deszczu mogą pojawić się również w Wielkopolsce
10℃
8℃
Poziom opadów:
14.8 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
7.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro